چرا مواد نیروزا در باشگاه‌ها خرید و فروش می‌شوند؟

چرا مواد نیروزا در باشگاه‌ها خرید و فروش می‌شوند؟

چرا مواد نیروزا در باشگاه‌ها خرید و فروش می‌شوند؟

یک تحقیق دانشگاهی جدید نشان داده است که بسیاری از ورزشکاران پرورش اندام داروهای استروئید خرید و فروش می‌کنند تا بتوانند مخارج خود را تامین کنند و وجه خود را در جامعه پرورش اندام حفظ کنند.

به نقل از سایت MNT، محققان دانشگاه بیرمنگام بیش از 60 مورد خرید و فروش مواد غیر قانونی را بررسی کردند تا هدف افراد را از این کار بفهمند. گزارش ها نشان داده است این افراد غالبا برای تامین مخارج مصرف خود، دست به این کار می زنند.

این مطالعات که در مجله بین‌المللی قوانین مواد غیر مجاز منتشر شده است، یکی از معدود مطالعاتی است که به مساله اجتماعی خرید و فروش داروهای غیر مجاز پرداخته است و به عنوان یک حرکت مجرمانه به آنها نگاه کرده است.

در این گزارش‌ها پیشنهاد شده است بیشتر به فاکتورهای اجتماعی و فرهنگی در خرید و فروش مواد غیر مجاز توجه شود تا افرادی که در باشگاه‌ها ورزش می‌کنند، کمتر دچار آسیب شوند.

مدیر این تحقیقات در این زمینه گفت: جلوگیری از مصرف مواد غیر مجاز در باشگاه‌ها بسیار مهم است. باید این را نیز در نظر بگیریم که در سال‌های آینده این اتفاق افزایش خواهد داشت و به این سرعت نیز متوقف نخواهد شد. حقیقت این است که ما اطلاعات کمی درباره مسایل غیر قانونی فروش مواد نیروزا داریم.

 

پاسخی بگذارید

*

دو × 5 =