بازتاب درگذشت گلبارنژاد در رسانه‌های خارجی

بازتاب درگذشت گلبارنژاد در رسانه‌های خارجی

بازتاب درگذشت گلبارنژاد در رسانه‌های خارجی

رسانه‌های جهان به مرگ دلخراش دوچرخه‌سوار ایرانی در پارالمپیک ریو 2016 پرداختند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، بهمن گلبارنژاد دوچرخه‌سوار 48 ساله ایرانی در روز نهم پارالمپیک جان خود را از دست داد. گلبارنژاد در جریان مسابقه تعادل خود را از دست داد، زمین خورد و به شدت آسیب دید. سپس به سرعت او را به بیمارستان انتقال دادند اما گلبارنژاد لحظاتی بعد جان خود را از دست داد. این حادثه در رسانه‌های جهان بازتاب زیادی داشت.

روزنامه‌ گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا با عنوان تراژدی در پارالمپیک از این اتفاق یاد کرد.

روزنامه‌های اسپانیایی نیز به این موضوع پرداختند. سایت ال موندو این خبر را در صفحه اصلی خود قرار داد و نوشت: دوچرخه‌سوار ایرانی پس از برخورد با  زمین جان خود را از دست داد.

موندودپورتیو آن را تراژادی عنوان کرد. روزنامه‌ آس نیز این اتفاق را یکی از اخبار مهم سایت خود قرار داده نوشت: گلبارنژاد دوچرخه‌سواری ایرانی پس از افتادن به زمین و آسیب‌دیدگی‌ شدید جان سپرد.

مارکا نیز به طور مفصل به این موضوع پرداخت و صحبت های مسئول بازی های و رییس انجمن بین‌المللی دوچرخه سواری اشاره کرد. کارلوس نوزمان، مسئول بازی‌های ریو 2016 نیز گفت: این خبر بدی برای ورزش و برای جنبش پارالمپیک است. قلب و دعای ما همراه خانواده‌ی بهمن، هم‌تیمی‌ها و همه‌ی مردم ایران است.

برایان کوکسن، رئیس انجمن بین‌المللی دوچرخه سواری نیز گفت: از فوت دوچرخه سوار ایرانی، بهمن گلبارنژاد بسیار ناراحتم. به یاد خانواده‌ی او و دوستانش هستیم و به کمیته ملی پارالمپیک ایران تسلیت می‌گوییم.

رویترز نیز به این موضوع اشاره کرد و نوشت: ‌از شروع این بازی‌ها (1960) اولین بار بود که چنین حادثه‌ای رخ می‌دهد.

اکیپ و کیکر روزنامه‌های فرانسوی و آلمانی نیز به این اتفاق پرداختند.

 

پاسخی بگذارید

*

سه × چهار =