ایران۳۰هزار بدمینتون باز حرفه ای دارد

ایران۳۰هزار بدمینتون باز حرفه ای دارد/ اعزام برون مرزی تیم جوانان

ایران۳۰هزار بدمینتون باز حرفه ای دارد/ اعزام برون مرزی تیم جوانان

رئیس فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سیاست های ترویجی این فدراسیون گفت: هم اکنون ۳۰هزار ورزشکار حرفه ای و ۲۰۰ هزار ورزشکار عمومی در این رشته فعالیت دارند.

محمدرضا پوریا در گفتگو  خلال بازدید از اردوی تیم ملی بدمینتون به میزبانی سالن آکادمی بدمینتون شاهرود، درباره سیاست های توسعه ای این ورزش، ابراز داشت: فدراسیون بدمینتون با برنامه ریزی طرح پنج ساله ترویجی، نگاه توسعه محور را در دستور کار خود قرار داده که بر طبق این برنامه تا پنج سال آینده رویکرد قهرمانی آسیا در بخش های مختلف و کسب سهمیه برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۲ داور ایرانی در مسابقات بین المللی قضاوت می کنند، افزود: در زمینه داوری نیز باید گفت، ایران یکی از مطرح ترین داوران جهان را دارا است که خوشبختانه از این حیث دارای رتبه خوبی در بین کشورهای جهان است و هم اکنون نیز داوران ما آماده اعزام به مسابقات ژاپن و ویتنام هستند.

جوانان ایرانی به رقابت های آسیایی اعزام می شوند

رئیس فدراسیون بدمینتون با بیان اینکه سومین اعزام در رده سنی زیر ۱۹سال طی سال جاری انجام خواهد گرفت، گفت: برنامه ریزی فدراسیون در راستای حفظ، حمایت و ترویج ورزش قهرمانی بیشتر در بخش جوانان و نوجوانان متمرکز است چرا که ما معتقدیم اگر می خواهیم در رقابت با کشورهای صاحب بدمینتون آسیا به خصوص در مناطق جنوب شرقی پیشرفت خوبی داشته باشیم باید از ابتدا بر روی نسل جوان ورزشکارانمان سرمایه گذاری کنیم.

پوریا درباره دیگر اهداف فدراسیون در بخش ترویج، ابراز داشت: دیگر چشم انداز فدراسیون برنامه ریزی برای مسابقات بین المللی دهه فجر است که این رقابت های معتبر به میزبانی تهران می تواند محک خوبی برای بازیکنان بدمینتون تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به خصوص در رده سنی جوانان باشد.

وی درباره آخرین وضعیت بازیکنان ایرانی در سطح آسیا و جهان نیز افزود: در آخرین رنکینگ جهانی ثریا آقایی در رتبه ۸۰ و امیر جباری در رتبه ۱۵۰هستند که با تلاش و همت مضاعف می توان این جایگاه را ارتقاء بخشید.

۱۷۵ کشور عضو فدراسیون جهانی بدمینتون هستند

رئیس فدراسیون بدمینتون ایران با بیان اینکه ۱۷۵کشور عضو فدراسیون جهانی این رشته هستند، گفت: در زمینه توسعه رشته بدمینتون کشورهای جنوب شرق آسیا بسیار توانمند در این حوزه فعالیت می کنند و با نگاهی به دریافت مدال های المپیک ریو به خوبی می توان این را دریافت که ایران در جایگاه سخت تری نسبت به دیگر کشورها قرار دارد که باید از لحاظ قهرمانی با کشورهایی مانند ژاپن، کره، مالزی، اندونزی و … رقابت کند.

پوریا جایگاه ورزش بدمینتون را در استان سمنان بسیار مطلوب و مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: در سال ۹۴ استان سمنان و استان زنجان در ارزیابی ها رتبه اول کل کشور را کسب کردند.

وی با بیان اینکه ۵۰درصد بازیکنان تیم ملی بانوان ایران از شهرستان شاهرود هستند، افزود: بدنه تیم ملی بانوان را شاهرود تشکیل می دهد و این شهرستان به لحاظ میزبانی رقابت ها در بخش بانوان دارای ظرفیت ارزشمندی است  که امیدواریم با برنامه ریزی درست بتوان بیش از پیش به این جایگاه اعتلا بخشید.

شاهرود پایلوت استعداد یابی بدمینتون

رئیس فدراسیون بدمینتون ایران با بیان اینکه یکی از مراکز استعداد یابی و برنامه ریزی در این رشته ورزشی در تیم پسران سمنان و در تیم دختران شاهرود است، گفت: پایلوت قراردادن شاهرود به عنوان یکی از پایگاه های اصلی در زمینه استعدادیابی در وزارت ورزش و جوانان عنوان و به تصویب رسیده است.

پوریا با بیان اینکه توسعه امروز بدنه تیم ملی مرهون تلاش های مسئولان هئیت ورزشی استان و شهرستان های سراسر ایران اسلامی است، افزود: در ماه آینده اعزام هایی در مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی پیش رو داریم و این اردو به خواست هئیت رئیسه و سرمربی تیم ملی انجام شد تا بتوانیم با تقویت روحیه ورزشکاران آمادگی آنها را برای این دوره از رقابت ها ارتقا دهیم.

وی افزود: امیدواریم در صورت تصویب فدراسیون جهانی و هماهنگی و نظارت آنها و همچنین تعامل مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سمنان در مسابقات آینده بتوانیم چند تیم را عازم استان سمنان کنیم که در رده دختران در شهرستان شاهرود و در رده پسران در شهرستان سمنان این مسابقات ادامه پیدا کند.

سطح مربی گری ایران بالا است

رئیس فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی در پاسخ به خبرنگار مهر با موضوع سطح مربی گری در ایران، گفت: خوشبختانه در این زمینه توانسته ایم به سطح خوبی دست پیدا کنیم همچنین در این باره باید گفت، کلاس مربی گری زیر نظر کنفدراسیون آسیا در یک دوره کوتاه مدت طی سال گذشته در تهران برگزار شد که طی آن یک خانم از شاهرود و یک آقا در سمنان در کلاس حضور داشتند تا در ارتقا سطح مربی گری پیشتاز باشیم.

پوریا در ادامه تصریح کرد: از لحاظ رشد و توسعه مربی گری نیازی به مربیان آسیا و جهانی نداریم ولی با برنامه ریزی جامع و مدون باید تلاش کرد تا به جایگاه آسیایی رسید.

وی در پایان افزود: ایران اسلامی امروز با پیشرفت های خوب در زمینه بدمینتون قادر و حاضر به برگزاری اردوهای مشترک با کشورهای منطقه و جهان است.

 

پاسخی بگذارید

*

ده + نوزده =